Svet-Stranek.cz
Zemědělský skanzen

Co u nás uvidíte:zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz

Co u nás uvidíte

ZEMĚDĚLSKÝ SKANZEN "U Havlíčků" Rapotín, se skládá ze Skanzenu, Veteran muzea, Zooparku a Dětského zábavního koutku.
Jak k nám?
Do Rapotína se dostaneme všemi dopravními prostředky. Není problém zaparkovat u nás vlastní auto, ale díky dobrému spojení není problém využít i vlakovou nebo autobusovou dopravu. Zdatní i méně zdatní sem dorazí klidně na kole nebo pěšky. Vyžití si u nás najde jak jednotlivec, tak celá rodina nebo školní výlet, klidně i poznávací zájezd, nebo poutníci za duchovními zážitky.

SKANZENMUZEUM obsahuje expozici od 17. do 20. století všeho druhu a provedení od dětských kočárků, kol, motokol, motocyklů, aut, koňských kočárů - povoznictví až po stacionární motory, traktory, zemědělskou a vojenskou techniku, doplněné různými kuriozitami (např. pohyblivé figuríny v životní velikosti ...) ap.


Novou součástí areálu je venkovní galerie soch s historickou tematikou. Na podstavcích ale i hradbách uvidíme namátkou sv. Václava, sv. Anežku českou, Karla IV., sv. Jana Nepomuckého, Panna Marie, sv. Konstantin a Metoděj. Anděl se vznáší ve výšce 7 m. Můžete navštívit Meditační místo s modlitebním místem. Součástí galerie je i venkovní přírodní akvárium.


Chovatelé drobného zvířectva a ptactva si přijdou na své ve zvířecím sídlišti, kde "obyvatelé" sídlí ve stylizovaných holubnících, které jsou inspirovány zajímavými stavbami našeho regionu, jako jsou např. dům Šumperák, kostel v Maršíkově, radnice, tobogán z Thermeparku ve Velkých Losinách, hrad Mírov a mnoho dalších.


DOPROVODNÝ PROGRAM


Turistům "rozděláme ohýnek" ve venkovním ohništi s posezením, pro opečení vlastní specialitky (dřevo a vidličky na opékání zajištěno)

Školním výletům je umožněno krmit zvířátka určeným krmením pod dohledem průvodce zooparkem.

Pro všechny "kluky od jednoho do sta let" je připraven k prohlédnutí (i z vnitřní strany) na nádvoří areálu skutečný tank T34 z r.1944.